Masaż leczniczy stosuje techniki z masażu klasycznego. Ponadto łączony jest z innymi technikami terapii manualnej tkanek miękkich np. mięśniowo-powięziowe rozluźnianie, terapia punktów spustowych, masaż tkanek głębokich, ponadto wykorzystywana jest poizometryczna relaksacja mięśni (technika rozciągająca).

Read More

Masaż leczniczy - masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów: głaskania, uciskania, ugniatania lub oklepywania skóry, mięśni lub stawów.

Read More

Masaż klasyczny jest formą fizycznego oddziaływania na organizm ludzki za pomocą bodźców mechanicznych, głównie pod postacią ucisku na tkanki: skórę, mięśnie, stawy a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, oddechowy, wewnątrz -wydalniczy i na narządy wewnętrzne.

Read More

Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub innych urządzeń do tego celu stworzonych, usprawniane jest krążenie limfy. Tym sposobem zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych i chłonnych. Tempo masażu jest bardzo wolne (ok. 10-15 ruchów na minutę), a wykorzystywane techniki wykonywane są płynne.

Więcej

Masaż bańkami wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest praktykowany od wielu wieków jako alternatywa dla akupunktury. W bańkach powstaje podciśnienie powodujące zassanie skóry pacjenta do środka bańki. Staje się to bodźcem dla narządu wewnętrznego, któremu odpowiada obszar skóry, po którym prowadzona jest bańka.

Read More

Wykorzystanie bańki chińskiej jako zabieg antycellulitowy  przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego nie jest drogą kuracją. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę elastyczności skóry.

 

Read More

Masaż wyszczuplający jest jedną z podstawowych metod stosowanych w celu zredukowania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten jest zwykle dość intensywny poprzez wykorzystywane techniki, takie jak: uciskanie, ugniatanie, oklepywanie. Masaż ten ma za zadanie rozbić komórki tłuszczu znajdujących się w tkance podskórnej. Te intensywne czynności umożliwiają szybsze spalenie tłuszczu, a co za tym idzie, utratę nadwagi oraz redukcję cellulitu.

 

Czytaj więcej

Masaż relaksacyjny to lekarstwo na zmęczenie, zarówno psychiczne jak i psychiczne. Pośpiech, ciągłe troski i problemy oraz napięcie psychiczne - to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii do działania.  Te dolegliwości masaże relaksacyjne leczą obolałe i napięte mięśnie, także są prawdziwą przyjemnością dla ducha i ciała. Masowanie karku i pleców powoduje, że można się całkowicie odprężyć i nabrać energii potrzebnej do codziennego życia.

Read More

Masaż kamieniami, tzw. stone therapy, jest formą masażu znaną od bardzo dawna i niezwykle cenioną przez kulturę wschodu. Od niedawna zagościła na rynkach europejskich gdzie w pierwszej kolejności była zarezerwowana dla najbogatszej klienteli w formie ekskluzywnego zabiegu relaksującego. Masaż zawiera w sobie elementy akupresury, aromaterapii oraz termoterapii. 

Read More

To niezwykle relaksujący zabieg na ciało,cudownie nawilżający i regenerujący. Delikatne techniki masażu wprawiają w cudowny stan odprężenia. Ruchy rozciągające mają za zadanie rozluźnić zestresowane i napięte mięśnie.

Read More

Unikatowe właściwości miodu pozwalają oczyścić skórę oraz głębsze warstwy ciała z toksyn. Otwierając pory sprawia, że skóra lepiej oddycha, jest ujędrniona i elastyczna. Masaż  miodem pobudza krążenie krwi i limfy, dział  i odmładzająco. Stosuje się go także w celu zmniejszenia cellulitu. Masaż kręgosłupa usprawnia cały organizm, podnosząc jego odporność na infekcje.

 

Read More

To ekskluzywny zabieg na ciało, cudownie oczyszczający i  regenerujący. Gorąca czekolada działa na wszystkie zmysły, pobudza i odżywia skórę. Nie każdy wie, że czekolada jest nie tylko doskonałym środkiem na poprawienie nastroju, ale również zmniejszającym otyłość, redukującym cellulit oraz spowalniającym procesy starzenia.

Read More
facebook_page_plugin

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.