Proponujemy także zabiegi z zakresu fizykoterapii, która jest jedną jedna z form fizjoterapii (rehabilitacji) i część medycyny fizykalnej, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi,pobieranymi z natury (słońce,borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, różnego rodzaju prądy ).
Elektroterapia (inaczej elektrolecznictwo) - dziedzina fizykoterapii (lecznictwa fizykalnego) zajmująca się leczeniem objawowym schorzeń m.in. układu ruchu i neurologicznych za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych, w którym wykorzystuje się do leczenia prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości.
Laseroterapia– czyli wzmocnienie przez wymuszoną emisję promieniowania. Jest to leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Laser stosuje się od ok. 20 lat, obecnie praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. Daje działanie bodźcowe a nie wytwarzane ciepło. Konieczne jest zakładanie okularów ochronnych podczas zabiegów.
Sollux jest źródłem promieniowania podczerwonego (IR), którego działanie biologiczne to oddziaływanie cieplne na tkanki. Pod wpływem promieniowania podczerwonego powstaje na skórze tzw. rumień cieplny, czyli zaczerwienienie o charakterze plamistym, który znika w niedługim czasie po zabiegu.
Leczenie polem magnetycznym znane już było w starożytności, a Hipokrates w sposób naukowy opisał jego lecznicze działanie na człowieka. Badania przeprowadzane przez ostatnie 25 lat wykazały, że pod wpływem pola magnetycznego jony znajdujące się w komórkach ciała ulegają przemieszczeniom, powodując hiperpolaryzację błony komórkowej i tym samym przyśpieszają przemianę materii- przede wszystkim w trakcie zachodzących procesów energetycznych.
Krioterapia, czyli leczenie zimnem polega na oziębieniu miejscowym (obniżenie temperatury skóry, mięśni, stawów) lub oziębieniu całkowitym (ogólne schłodzenie organizmu). Organizm człowieka w różny sposób reaguje na zimno. Reakcje ustroju i ich charakter zależą przede wszystkim od różnicy między temperaturą ciała, a temperaturą oziębienia.